Norwegia 2008


     Norwegia to kraj przepięknych fiordów, dziewiczej przyrody, nieskażonych rzek oraz życzliwych ludzi. To kraj, gdzie możemy uciec od codziennych problemów, zaszyć się z dala od cywilizacji i jej brudnych, hałaśliwych wytworów. Wreszcie Norwegia to kraj, który jest rajem dla wędkarzy i amatorów wędrówek, więc jeśli tylko lubisz kontakt z naturą i masz dość smrodu samochodów - to jest właśnie kraj dla Ciebie!

     Wybierając się do Norwegii i planując nasz wyjazd, napotkaliśmy szereg pytań i wątpliwości, na które nie zawsze mogliśmy znaleźć odpowiedź. Niniejszy opis jest streszczeniem naszego wyjazdu, w którym opisuję podróż dzień po dniu, nasze wrażenia i spostrzeżenia, staram się też wpleść w opowiadanie wiele praktycznych informacji - być może przydadzą się one tym, którzy planują pojechać i zobaczyć to piękne miejsce. Często robię to ze szczegółami, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że detale potrafią być bardzo istotne. Norwegię przemierzyliśmy od Oslo aż do Nordkappu w sierpniu 2008 roku i wszystkie opisane tutaj uwagi dotyczą tego okresu.

     Jeśli więc, drogi Czytelniku, jesteś zainteresowany naszymi przygodami albo szukasz konkretnych informacji o Norwegii - zapraszamy do lektury!


Dalej